Zápisník z léta 2019

Program letošního biatlonového léta byl více než bohatý. Vše začalo hned po skončení minulého školního roku, kdy jsme od 29.června do 6.července absolvovali intenzivní biatlonové soustředění. Jako základnu jsme využili pohostinnost areálu Eduard nad Jáchymovem. Děti celý týden absolvovaly třífázové aktivity zaměřené především na kondiční stránku přípravy. Absolvovali jsme různé typy tréninků od fartleku přes intervalové, kruhové a kombinované běžecké tréninky. Zapojili jsme také kolečkové lyže a střeleckou přípravu. Samozřejmě nechybělo ani řádné večerní protažení při strečinku. Více se o tomto soustředění dozvíte v sekci Akce v článku – Eduard 07/2019.

Po tomto intenzivní kempu jsme po dobu dalších tří týdnů trénovali až čtyřikrát týdně. Hodně jsme jezdili v areálu Bohemia na kolečkových lyžích a také jsme trénovali střelbu v našem domovském areálu v Lomnici.

27.7. v sobotu jsme měli před sebou Regionální kvalifikační závod České poháru v letním biatlonu – disciplína Vytrvalostní závod. Jakožto pořadatelé jsme vybrali lokalitu U kovárny v Dolním Rychnově. Poctivě jsme společně s rodiči a dalšími pomocníky vyčistili a připravili dva okruhy v délce 500 a 750 m. Vše tedy bylo připraveno a objednané počasí dorazilo. Bylo krásně a příjemně. Na start se z našeho týmu postavilo celkem 13 závodníků. Zlatou medaili a krásný pohár za první místo získali Šarlota Matoušková, Viktorie Mašková, Leontýna Matoušková a také Oskar Poluha a Jan Hotěk. Na stupně vítězů se dále probojovali Anna Havelková, Eliška Tomášková a Viktorie Poluhová. Celé závody proběhly bez organizačních zmatků, a tak lze říci, že jsme naše první velké závody zvládli více než dobře. Velký dík patří také technické delegádce ČSB paní Věře Bystřické a především paní starostce Aničce Klímové z Dolního Rychnova za velkou pomoc při realizaci a uskutečnění našich závodů. Výsledky zde a foto jako vždy na rajčeti.

A pak už nás čekaly tři týdny opravdových biatlonových prázdnin. Než se však všichni rozeběhli „do světa“, dostali naši sportovci pokyny a instrukce k individuální přípravě. Po třech týdnech tedy 19.srpna jsme se sešli a začali se připravovat na blížící se 3.kolo ČP v Jilemnici. Vzhledem k blížícímu se vrcholu letní sezóny jsme zintenzivnili střelecké a běžecké tréninky a vše směřovali k cíli kvalifikovat se na těchto závodech na Mistrovství České republiky v Břidličné. Závody v Liticích jsme tentokrát vynechali a o to víc se soustředili na kvalitní přípravu. Vrchol sezóny se neúprosně blížil. A jak to vše dopadlo se dozvíte z následujících příspěvků.

Za BCM Pavel Petřík

 

 

Author: Pavel Petřík