Pro medaile na Hraběnku

6.9. – 8.9.2019 – 3.kolo Českého poháru v letním biatlonu i pro tento rok hostil všesportovní areál Hraběnka v Jilemnici. Víkendový program začal tradičně v pátek odpoledne, kdy byl pro všechny přihlášené vypsán volný trénink na tratích a střelnici. Jelikož jsme vyrazili na cestu již dopoledne, tak jsem i my známé tratě otestovali již o tomto tréninku. Počasí bylo příjemné a trénink se vydařil ke spokojenosti všech. Využili jsme též přítomnosti výrobce zbraní firmy Vaškent v areálu a nechali si na našich zbraních zkontrolovat a opravit závady a udělat seřízení. Vše tedy bylo na dobré cestě a těšili jsme se na víkendové závody.

V sobotu byl pro závodníky připraven Sprint se skupinovým startem. Svatý Petr bohužel seslal na Hraběnku déšť a navlídné počasí, které se naštěstí postupně změnilo a nakonec déšť ustal. Nicméně vše bylo po dešti řádně mokré a kluzké. Na trať závodu se po nástřelu a řádném rozcvičení ve třetí skupině v kategorii M12 rozeběhli Oskar Poluha, František Petřík a Kryštof Beníšek. V kategorii W12 pak Viktorie Mašková, v M13 Jan Hotěk, ve W13 Leontýna Matoušková a ve W14 Eliška Tomášková – všichni byli nalosováni shodně do prvních skupin svých kategorií. Hned po prvních střeleckých položkách bylo evidentní, že deštivé počasí nepřeje střelbě a poměrně hodně se chybovalo. A bude platit, že kdo dobře zastřílí, tak může pomýšlet na skvělý výsledek. A jak se říká, že vše zlé je pro něco dobré, tak i nám déšť přinesl radost. V kategorii M12 vybojoval Kryštof svou první velkou medaili a hned to byla zlatá za 1.místo. Oskar se připojil 2.místem a stříbrnou medailí a velkou dominanci našich sportovců v této kategorii potvrdil 12.místem František.

Sobotní medailovou žeň završil krásným 3.místem a bronzovou medailí v M13 Honza a i pro něj to byla jeho první velká medaile. Děvčata měla za cíl získat nominaci na MČR a dělala, co mohla. Přes veškerou snahu a nasazení bohužel jak Leontýnce, tak Elišce vysněná nominace utekla o jednu ránu.  Viktorka absolvovala svůj závod se sebezapřením, jelikož si v jeho průběhu pochroumala koleno. Nic však nezabalila, dobře zastřílela, ale poraněné koleno ji nedovolilo dosáhnout na kvalifikační limit.

Sobotní odpoledne jsme věnovali odpočinku. V místě ubytování v Křížlici jsme se zašli podívat na tradiční místní pouť a poslechli si koncert v místním kostele. V podvečer proběhl výklus v okolních lesích, následoval strečink a řádné protažení.

V neděli se závodníci postavili na trať tradiční disciplíny, kterou byl Sprint s intervalovým startem po 20 vteřinách. Jak je již zvykem, tak byli do sebe vzájemně nalosovány kategorie 12+13 a 14+15 pro chlapce a dívky zvlášť. Tentokrát bylo počasí o hodný kus příznivější než v sobotu a dokonce v druhé polovině závodu dorazilo i sluníčko. Los tentokrát určil, že na trať po nástřelu a poctivém rozcvičení vyrazí naši závodníci v pořadí Oskar (60), František (74), Honza (85), Kryštof (96), Viktorka (126), Leontýnka (149) a jako poslední Eliška (282). A stejně jako v sobotu, tak i v neděli o dobrém výsledku rozhodla především kvalitní střelba. A i tentokrát naši závodníci prokázali, že střílet umí. V kategorii M12 získal Oskar 1.místo a zlatou medaili. František skončil na 2.místě a veze si domů stříbro. Kryštof vše dovršil krásným 11.místem. Velmi dobře si vedl i v M13 Honza a po bezchybné střelbě nakonec získal skvělé 5.místo. O nominaci na MČR se i v neděli statečně prala také naše děvčata. Bohužel se smutným koncem. Leontýnce utekla nominace stejně jako v sobotu o jednu ránu, Viktorce také o 1 ránu a Elišce tentokrát o 2 rány. Děvčata měli převelikou smůlu, ale i tak svými výkony a zlepšením dokázala, že by si účast na MČR zasloužila. Bohužel paní Štěstěna nám tentokrát nakloněna nebyla. K naší smůle i takový umí být biatlon.

Všichni však svými výkony dokázali, že v přípravě a tréninku odvedli skvělou práci. Nad dosaženými výsledky našich závodníků musím smeknout. Tolik medailí nečekal nikdo z nás trenérů. Dalším příjmeným bonusem je ještě také ta skutečnost, že Honza s Kryštofem si vybojovali 1.VT pro příští letní sezónu.

Detailní výsledky si můžete prohlédnout na těchto odkazech – sobota 7.9.neděle 8.9. Fotogalerie jako vždy na rajčeti nebo v sekci Fotogalerie – Rok 2019.

Chtěl bych velmi poděkovat všem, kdo tam s námi byli. Závodníkům za skvělé výkony, rodičům za neutuchající podporu a faňdění nejen na trati a také všem, kteří nám drželi palce pro štěstí ze svých domovů.

Za BCM – Pavel Petřík

 

 

Author: Pavel Petřík