Úspěšný vstup do sezóny 2018/2019

První lednový víkend se nesl v duchu zimních biatlonových kvalifikačních regionálních závodů Českého poháru v biatlonu, kterých se zúčastnili také naši mladí biatlonisté.
V sobotu 5. ledna proběhly závody v biatlonovém areálu Eduard nad Jáchymovem, které pořádal SK Rover Praha. Přihlášeno bylo do tohoto závodu sprintu se skupinovým startem celkem 174 závodníků v kategoriích od M/W12 (žactvo) přes dorostence/juniory, až po M/W 46 (ženy, muži). Závodníci byli z celé republiky. Klub měl ve startovním poli čtyři želízka v kategorii M12, W12 a W13 – Jana Hoťka, Leontýnu Matouškovou, Annu Havelkovou a Elišku Tomáškovou.
Pro kategorie M/W12 a M/W13 byla celkem trať dlouhá 2500m – střelba – 500m – střelba a závěrečná cílová rovinka. Naši biatlonisté závod skvěle zvládli i přes nepříznivé počasí a přivezli výborné 4, 9, 10 a 14 místo.
Další biatlonové závody probíhaly o víkendu ve Vimperku a na Zadově. Zde mohli závodit i kategorie M11/W11. Náš klub zde reprezentoval Kryštof Beníšek. Oba šumavské závody zvládnul Kryštof na výbornou a přiváží z Vimperka zlato a ze Zadova stříbro. Ke druhému zlatu ze Šumavy mu chyběl pověstný vlásek. Rozdíl jedinné sekundy mezi prvním a druhým v pořadí byl přímo neuvěřitelný a jako vystřižený ze světového poháru.

Velký dík všem našim mladým biatlonistům za perfektní reprezentaci klubu. Výsledky z jednotlivých závodů – Jáchymov, Vimperk a Zadov.

Skol!!!

Denisa Petříková

Author: Pavel Petřík