Úvod letní sezóny … 5 medailí z Eduardu

Poslední dubnový víkend byl ve znamení zahájení letní biatlonové sezóny. Na mnoha místech České republiky proběhli první regionální kvalifikační závody Českého poháru v letním biatlonu žactva pro rok 2019. Náš klub si vybral závody, které se měli konat v areálu Eduard nad Jáchymovem v neděli 28.04.2019. Tyto závody uspořádal Biatlon Karlovarsko, z.s. ve spolupráci s KB DDM Šuplík Kadaň. Na programu byl sprint v kategorii žactva. Jelikož dlouho ležící sníh nedovolil využít tradičních tratí, byli pořadatelé nuceni zcela změnit jejich umístění včetně střelnice. Vše se tedy uskutečnilo na pláni v horní části areálu. Na první pohled snadná trať však velmi tvrdě prověřila všechny účastníky, kteří po doběhu o této trati jako o snadné vůbec nemluvili. Pořadatelé odvedli výbornou práci a připravili vše včetně tratí, střelnice, zázemí a občerstvení na jedničku.

Náš klub do prvního závodu v sezóně vyslal hned 8 sportovců. V kategorii přípravek chlapců M0 si Robin Mašek doběhl pro svůj nejlepší výsledek a probojoval se především díky výbornému běhu na stupně vítězů, kde obdržel bronzovou medaili za 3.místo. V kategorii chlapců M12 na trať vyrazili Kryštof Beníšek a František Petřík, který díky kvalitní střelbě vybojoval 2. místo a tedy stříbrnou medaili. Kryštof, i přestože se mu nepovedla střelba podle jeho představ, nic nezabalil a díky velmi dobrému běhu nakonec obsadil krásné 5.místo. V kategorii dívek W12 dokázala Viktorka Mašková zúročit kvalitní přípravu a svým soupeřkám utekla natolik, že je porazila tak říkajíc o „parník“. Vybojovala 1.místo a zlatou medaili. Za vším stojí především skoro dokonalá střelba a kvalitní běžecký výkon. V kategorii chlapců M13 nenašel mezi soupeři přemožitele ani Jan Hotěk a navázal tak na své velmi dobré výkony ze zimní sezóny 1.místem. I přes malé zaváhání na střelnici díky perfektnímu běhu nadělil stejně jako Viktorka svým soupeřům „parník“. V kategorii dívek W13 nás reprezentovaly Leontýnka Matoušková a Anetka Skřivánková. Anetka nastoupila ke svým prvním závodům v letním biatlonu vůbec a bylo patrné, že sbírá zkušenosti. Povzbuzující do dalšího tréninku je však skutečnost, že i se zcela novou zbraní dokázala velmi dobře zastřílet. Leontýnka se do svých soupeřek pustila se vší odhodlaností, bohužel však horší střelba ji nedovolila pomýšlet na lepší umístění. Ale i přesto nic nevzdala a vybojovala nádherné 3.místo a tady bronzovou medaili. Jako poslední z našeho klubu na trať vyrazila v kategorii dívek W14 Eliška Tomášková. S velmi kvalitními soupeřkami držela krok a jen vinou nepřesností na střelnici se neprobojovala na stupně vítězů. Její 4.místo je však důkazem toho, že po podzimních zdravotních problémech se Eliška již dostává zpět do své sportovní formy.

Závěrem bychom chtěli všem našim sportovcům ještě jednou pogratulovat a popřát jim mnoho podobných úspěchů v následujcích závodech. Děkujeme také všem příznivcům a pomocníkům z řad rodičů a přátel našeho klubu za neutuchající podporu. Fotogalerii najdete jako vždy na našem webu nebo na rajčeti. Výsledky jsou na webu evidence  ČSB.

Za BCM – Pavel Petřík a Jan Hotěk

 

Author: Pavel Petřík