O klubu

Biatlonové centrum mládeže Krušné hory, z.s. je biatlonový klub, který má za cíl vychovávat především mladé biatlonisty a biatlonistky z řad dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Klub vznikl na podzim roku 2018 odloučením od AK Sokolov, kde do té doby působil jako Oddíl biatlonu. V původním klubu naši sportovci dosáhli na řadu velmi kvalitních výsledků, když za 2,5 roku aktivní činnosti jsme se probojovali na Mistrovství České republiky v Letním biatlonu 2017 a 2018, kde se naši sportovci v řadě případů umístili v TOP 10 pořadí jednotlivých závodů. Do nového klubu odešlo 12 mladých sportovců, 2 trenéři a řada dospělých. Rozhodnutí odloučit se a založit nový klub bylo vyvoláno především neshodami ohledně směřování rozvoje biatlonu a ve způsobu vedení v původním klubu.

V současnosti náš klub úspěšně navázal na předchozí činnost, a to především úspěšnou aktivitou v rámci zimní biatlonové sezóny 2018/2019, kde jsme se poprvé probojovali s dětmi až na Mistrovství České republiky, kde jsme dosáhli na umístění v TOP 15 v jednotlivých závodech.

Do budoucna plánujeme pravidelnou účast v seriálu Českého poháru jak v letním biatlonu tak v klasickém zimním biatlonu. Připravujeme řadu akcí pro naše mladé sportovce jako jsou soustředění v biatlonových areálech, intenzivní biatlon kemp v době prázdnin, různé společenské a dětské dny.  Za cíl si také klademe každého sportovce řádně vybavit a vystrojit pro jeho  sportovní činnost v našem klubu. Sportovní aktivity směřujeme ke komplexnímu rozvoji sportovců tak, aby si biatlon zamilovali jako sport a svůj koníček.

Jedním z řady cílů je také vybudování vlastního sportovního areálu určeného především pro biatlon, ale který bude také splňovat moderní trendy doby. V areálu se chceme zaměřit na podporu menšinových sportů. Areál plánujeme plně vybavit také pro doplňkové sporty jako jsou například in-line bruslení, běžecký kros v jakékoliv podobě, fitness aktivity v přírodě, některé míčové hry a další společenské aktivity. Cílem je vybudovat areál, kde si najde každý to správné sportoviště. Součástí by také měla být klubovna s možností ubytování při soustředěních sportovců nejen z našeho klubu.

Na podzim roku 2018 na základě návrhu naší mladé biatlonistky vzniklo současné logo klubu. Mnohokrát děkujeme. Jako klubové barvy jsme si zvolili modrou a zelenou ve všech možných kombinacích.

Na konci roku 2018 jsme vstoupili do Biatlonu Karlovarsko, z.s. a stali se předsedajícím klubem. Tento spolek má za cíl oživení, podporu a rozvoj biatlonového sportu v Karlovarském kraji a dále také obnovu původního biatlonového areálu Eduard nad Jáchymovem.

Doufám, že naše cíle a plány již brzy dosáhnout reálné podoby.

Naše motto : Sportem se člověk musí bavit, musí to být zábava !!!

Za BCM Pavel Petřík