Úspěšné nominace na ČP a LODM 2019

Posledních dva uplynulé víkendy byli ve znamení vyvrcholení nominace na Letní olympiádu dětí a mládeže 2019, kterou tentokrát hostí Liberecký kraj. Poprvé je na program LODM zařazen také Letní biatlon. Celé klání bude hostit biatlonový areál v Jablonci Břízkách. Na základě součtu 3 nejlepších výsledků ze 4 nominačních závodů se do reprezentace Karlovarského kraje pro LODM probojovali také naši závodníci. Mezi chlapci v kategorii „B“ (roč. 2008 + 2007) Jan Hotěk a ve stejně staré kategorii dívek Leontýna Matoušková. V kategorii „C“ dívek (roč. 2006+2005) je první náhradnicí Eliška Tomášková. Všichni nominovaní se zúčastní závěrečného soustředění, které se bude konat před samotnou LODM v červnu 2019 za významné finanční podpory Karlovarského kraje. V reprezentaci Středočeského kraje pro LODM se nominoval další náš závodník Oskar Poluha v kategorii „B“, když vyhrál oba středočeské nominační závody. Všem nominovaným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů a krásných zážitků na olympiádě.

Stejně jako vyvrcholila nominace na LODM, tak také ve stejném termínu vyvrcholil cyklus regionálních kvalifikačních závodů v letním biatlonu pro účast na závodech Českého poháru. Náš tým na závody vyrazil v nových klubových dresech a bylo to znát. Pro naše závodníky díky dobré tréninkové píly a také kvalitním výsledkům v jednotlivých závodech vše dopadlo na výbornou. Na závody 1.kola ČP se nominovali František Petřík a Oskar Poluha (oba M12) na základě získaných I.VT z minulé sezóny. K nim se připojili v kategorii M12 Kryštof Beníšek (2. místo v nominačního žebříčku), v M13 Jan Hotěk (1.místo v nominačním žebříčku) a dále v kategorii W12 Viktorie Mašková, ve W13 Leontýna Matoušková a ve W14 Eliška Tomášková. Děvčata se umístila shodně vždy na 8.místech nominačních žebříčků ve svých kategoriích.

Telegraficky přinášíme výčet medailových úspěchů z jednotlivých kvalifikačních závodů:
18.05. Jáchymov – Robin Mašek (M0 – 3.místo), Jan Hotěk (M13 – 1.místo), Viktorie Mašková (W12 – 2.místo), Leontýna Matoušková (W13 – 3.místo) – kompletní výsledky
18.05. Mladá Boleslav – Oskar Poluha (M12 – 1.místo) – kompletní výsledky
19.05. Zadov – Eliška Tomášková (W14 – 2.místo) – kompletní výsledky
19.05. Mladá Boleslav – Oskar Poluha (M12 – 1.místo) – kompletní výsledky

Fotografie jako vždy najdete v naší fotogalerii na Rajčeti nebo na našem klubovém webu.

Náš další program zahrnuje účast na 1.kole Českého poháru v letním biatlonu žactva, které se uskuteční od 30.května do 2.června v srdci České Kanady ve Starém Městě pod Landštejnem v tamním nádherném přírodním areálu. Na programu budou dva závody (vytrvalostní závod a sprint), kterých se zúčastní republiková špička a konkurence tedy bude veliká.

Tak tedy vzhůru na poháry a držte nám palce. Budeme bojovat a nevzdáme se !!!

Za BCM Pavel Petřík a Jan Hotěk

 

 

 

 

Author: Pavel Petřík