Biatlon v Liberci a J50 v Bedřichově

Závodníci BCM zanechali o víkendu od 08.02 do 10.02. velmi výraznou stopu v Jizerských horách. Zúčastnili jsme se biatlonových závodů, ale také závodů v rámci Jizerské 50. Vezměme to ale popořádku.

V pátek 08.02. se naši zástupci František a Doubravka Petříkovi postavili na start Mini Jizerské 50. František rozšířil svou sbírku účastí na 6 a Doubravka na 3 úspěšně zvládnuté závody. Tradičně se jezdí klasickou technikou a ani tentokrát tomu nebylo jinak. František měl před sebou dva kilometry a Doubravka 500 m. Oba pojali závody se vší vážností sobě vlastní. František bojoval v obou okruzích jako lev a Doubravka to vzala na pohodu. Oba dojeli zdárně do cíle a za svůj výkon obdrželi překrásné skleněné medaile.

 

 

 

 

 

V sobotu 09.02. jsme se zúčastnili regionálních kvalifikačních závodů České poháru v biatlonu v Liberci. Na pořadu byl sprint volnou technikou.  Závod pořádal Biatlonový klub Liberec v areálu ve Vestci. V tom samém areálu, kde se před 10 lety konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování. Na velmi kvalitně připravené trati se do bojů zapojilo celkem 5 našich závodníků. Kryštof Beníšek a František Petřík v kategorii M11, Viktorka Mašková v kategorii W11, Jan Hotěk v kategorii M12 a Eliška Tomášková v kategorii W13. Pro Viktorku a Františka se jednalo o první biatlonový závod v jejich kariéře. Minutový interval na startu zaručoval dostatek prostoru pro klidnou střelbu na střelnici. Pro závodníky v kategoriích M11 a W11 se jednalo o poslední závod v letošní biatlonové sezóně, jelikož jejich věková kategorie nemá na Českém poháru a na Mistrovství republiky vypsané závody. Všichni tři zvládli závody na výbornou.  S nástrahami technické tratě ve Vestci se poprali zdárně a dojeli úspěšně do cíle. Odměna ve formě netradiční velmi povedené medaile je neminula.

Jan Hotěk v kategorii M12 rozjel závod trochu pomaleji, ale za to velmi dobře zastřílel obě položky za „0“. Do posledního okruhu dal všechny síly a dojel na vynikajícím druhém místě. Bonusovou odměnou mu za jeho výkon bylo získání II.VT a tudíž úspěšná  nominace na Mistrovství České republiky. Eliška v kategorii W13 předvedla velmi povzbudivý výsledek, který podpořila kvalitní střelbou, kdy ze dvou položek jen jednou minula cíl. Bohužel na lepším umístění se podepsal její podzimní tréninkový výpadek zaviněný vážným zraněním.  Celkově můžeme říci, že závody ve Vestci byli úspěšné a splnili očekávaný účel.
Poslední kapitolu víkendu v Jizerských horách napsali naši zástupci v neděli 10.02. na tradiční Jizerské 50, které se letos zúčastnilo přes 4.800 závodníků. 53.ročníku se zúčastnili Marek Matoušek (1.účast) a Pavel Petřík (19.účast). Oba se z nástrahami klasické tratě poprali jak jen to šlo a přes kopce a hřebeny Jizerských hor dorazili zdárně do cíle svého „Osobního závodu“.

Fotogalerii ze závodů najdete jako vždy na našem webu https://www.bcm-krusnehory.cz v sekci Fotogalerie nebo na https://bcmbiatlon.rajce.idnes.cz.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci klubu a přejeme mnoho dalších krásných zážitků s biatlonem.

Pavel Petřík a Jan Hotěk

Author: Pavel Petřík